ריסוס נגד טרמיטים

 
טרמיטים הם מטרד לא קטן, אשר עלול להגיע לבתים רבים בישראל. ההתמודדות עם הטרמיטים היא מורכבת ועל כן גם יקרה. מומלץ לנקוט בצעדי מניעה וגילוי מוקדם על מנת להתמודד עם הבעיה בצורה הטובה ביותר. במידה וגיליתם טרמיטים יש לבצע ריסוס נגד טרמיטים על מנת לסלקם.
 
ריסוס נגד טרמיטים
 

מידע חשוב על טרמיטים והשמדתם

 
 

  • מה הם טרמיטים ומדוע הם מהווים סכנה? הטרמיטים הם חיה דמויית נמלה, אך הם חסרי עיניים וכנפיים. הטרמיטים חיים במושבות עצומות, העשויות להוות בית לעד 10 מליון טרמיטים. בכל מושבה קיים זוג טרמיטים מרכזי, המלך והמלכה. המלך והמלכה הם היחידים אשר מסוגלים להוליד צאצאים. שאר הטרמיטים מתחלקים לשני תפקידים מרכזיים – פועלים אשר מתחזקים את המושבה ואוספים מזון, ולוחמים אשר מגנים על המושבה. בישראל קיימים 7 מינים מוכרים של טרמיטים. הטרמיטים בישראל מצויים בעיקר בשפלת החוף, דרום הארץ ומדבר יהודה. המזון העיקרי של הטרמיטים הוא עץ, וזוהי הסיבה לכך שהם מהווים ממטרד וסכנה. הטרמיטים לא מהווים סכנה בריאותית לבני האדם. הטרמיטים ניזונים מעץ ועל כן מקימים את המושבות שלהם בקרקע או באיזורים בהם יש הרבה עץ יבש. הטרמיטים נמצאים במחילות בתוך העץ וניזונים ממנו, כך שהוא הופך חלול ונפגע משמעותית. הטרמיטים עלולים להגיע לכל מבנה עשוי עץ או אף לרהיטים העשויים עץ. הבעיה העיקרית היא שקשה מאוד לגלות בשלב מוקדם את הטרמיטים, והסימנים המעידים על הימצאותם יהיו ברורים בשלבים מתקדמים יחסית. אם לא נבדוק בתדירות גבוהה, לרוב נגלת את המצאות הטרמיטים רק לאחר שהם החלישו משמעותית את העץ כיוון שהוא פשוט יתפרק.
  • כיצד נגלה אם הבית נגוע בטרמיטים? הסיכויים כי הבית נגוע בטרמיטים עולים משמעותית אם הבתים השכנים כבר מארחים את בעלי החיים הללו. במידה ושמעתם כי השכנים מתמודדים עם התופעה מומלץ לבדוק את העניין במהירות בבית שלכם. ניתן לזהות כי הבית נגוע בטרמיטים קודם כל אם אתם מזהים מצבורי חול קטנים סמוך למשקופים או רהיטים מעץ הנמצאים בבית. גם המצאות כנפיים שקופות קטנות עלולה להעיד על טרמיטים בבית. ניתן לבצע בדיקה עצמית של גופי עץ בבית, דוגמת המשקוף, ולנסות לדקור אותו באמצעות חפץ חד בעדינות. אם העץ חזק ניתן להיות רגועים, אך אם הוא חלש וניתן לחדור אותו בקלות ייתכן מאוד כי הוא נגוע בטרמיטים. מומלץ לבצע בדיקה תקופתית על ידי מומחה כדי לגלות אם יש טרמיטים בבית. במידה ויש גופי עץ רבים בבית (דקים או פרגולות לדוגמא) מומלץ עוד יותר להקפיד על הבדיקה.

  • צעדי מניעה כנגד טרמיטים – צעדי המניעה היעילים ביותר יהיו במהלך בניית הבית או לחלופין בזמן שיפוץ. התייעצו עם מדביר על מנת להבין אילו אמצעים בדיוק מתאימים לכם בהתאם לשלב בו נמצאים הבנייה או השיפוץ. במידה והבית כבר בנוי, צעדי המניעה עלולים להיות מורכבים ויקרים יותר. מומלץ לפזר חצץ מסביב לבית בכמויות גדולות, הדבר הוכח כיעיל נגד טרמיטים. במידה וקיימים אצלכם סדקים או תעלות מתחת לבניין ובקירות יש להקפיד לאוורר אותם. במידה והם יישארו אטומים עלולה להצטבר בהם לחות, דבר אשר ימשוך את הטרמיטים. להדברה מהירה לחיסול הבעיות לחץ כאן


  • הדברת טרמיטים – כאשר מעוניינים להדביר טרמיטים יש בראש ובראשונה להבין היכן נמצא הקן. הדברת הטרמיטים הפועלים לא תועיל, ולכן יש להשמיד את המושבה כולה. ניתן לבחור בריסוס נגד טרמיטים או בפיזור חומרים אשר מוחדרים באמצעות חורים וקידוחים. עם זאת, קיימת שיטה חדשה יחסית בה מפזרים ג'ל אותו הפועלים מביאים למלכה וגורמים למותה.

 

הדברה בירוק - הדברת טרמיטים בישראל

 
לסיכום, הטרמיטים הם מזיקים אשר לא מהווים סכנה לבריאות, אך הם יכולים לגרום לנזקים חמורים לבית ולרכוש. "הדברה בירוק" מספקת שירותי ריסוס נגד טרמיטים. פנו עוד היום על מנת לתאם בדיקה לבית.