ריסוס אקולוגי

 

ריסוס אקולוגי, בעצמכם או בעזרת מומחה

 
 


ישנם סוגים שונים של הדברות וריסוסים. עם השנים אנשים נוטים לעבור אל ההדברה האקולוגית והרחק מההדברה הכימית. הדבר נובע הן מרצון לא לפגוע בסביבה, ולא לרסס את הבית בחומרים רעילים. גם בהדברה עצמית, ניתן להשתמש קודם כל ברכיבים טבעיים, ורק אם הם לא עוזרים כדאי להתקדם להדברה כימית.
 
 
ריסוס אקולוגי
 

להלן פירוט הנוגע לריסוס אקולוגי והדברה עצמאית:

 


  • ריסוס אקולוגי – ריסוס אקולוגי הוא חלק מההדברה האקולוגית – תחום הדברה חדש יחסית אשר הולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות. ריסוס אקולוגי משמעו שימוש בחומרים טבעיים בתהליך הריסוס. בהדברה כימית, ההדברה הישנה והנפוצה, מרססים עם חומרים כימיים. הבעיה בהדברה הזו היא שהחומרים הכימיים פוגעים בסביבה ומהווים סכנה לבני האדם. לכן, בשנים האחרונות יש ניסיון להמנע כמה שיותר משימוש בחומרים הללו, ולמצוא להם תחליפים טבעיים. חומרים בריסוס אקולוגי, מיוצרים מצמחים שונים, וכך הם אינם פוגעים בסביבה. מדובר בחומרים רעילים עבור בעלי החיים המזיקים, אך לרוב לא יגרמו למותם – רק להרחקתם מהאיזור המרוסס.למגוון רחב של סוגי חומרי הדברה לחץ כאן
  • הדברה ביתית מול הדברה מקצועית – כאשר אתם מזהים כי בעל חיים מזיק חדר אל ביתכם, ניתן בהתחלה לפעול נגדו לבד. ישנן כמה אפשרויות להדברה בעצמכם – הדברה כימית והדברה טעית. הדברה טבעית היא בעצם שימוש בחומרים טבעיים אשר דוחים את בעלי החיים המזיקים. לדוגמא – לבנדר ידחה את העש, והריח של הקינמון ידחה את הנמלים. זוהי הדרך העדיפה ביותר, אך היא לא תמיד מצליחה. במידה ואתם מעוניינים לעבור לאמצעים כימיים – ניתן לרכוש חומרי הדברה כימיים לשימוש ביתי בשלל חנויות ציוד לבית. בחרו בחומר הדברה המתאים לבעל החיים המזיק הנמצא בביתכם. מדובר בחומרים רעילים, אך עם רעילות נמוכה יותר ולכן הם בטוחים יחסית לשימוש ביתי ולא דורשים רישיון הדברה. לאחר הקניה יש לבדוק מה הן הוראות האחסון המתאימות, הן יופיעו בבירור על המכל. אחסון נכון הוא קריטי לשמירה על אפקטיביות החומר. שימו לב, עדיין מדובר בחומרים רעילים ועל כן יש לאחסן אותם הרחק מהישג ידם של ילדים! לפני השימוש בחומר ההדברה, יש לקרוא את הוראות השימוש וההפעלה ולפעול על פיהן. במידה והמזיקים חוזרים ואינכם מצליחים להרחיק אותם בעצמכם – זה הזמן לפנות לחברת הדברה.
  • כיצד לבחור מדביר בצורה נכונה? בחירת מדביר צריכה להיעשות בכובד ראש, ואין לזלזל בה. ניתן להגיע אל המדביר דרך המלצות ממכרים, אך עדיף לפנות לחברת הדברה מוסמכת ואיכותית. שימו לב, בחירת החברה או המדביר לא מספיקה! במדינת ישראל, על פי החוק, אדם המעוניין לספק שירותי הדברה חייב על פי חוק להחזיק בהיתר הדברה. את היתרי ההדברה מחלק המשרד להגנת הסביבה. הסיבה לכך היא שהמדביר עושה שימוש בחומרים מסוכנים, אשר עלולים לפגוע בסביבה ובבני אדם. על המדביר להכיר את החומרים השונים ולדעת כיצד יש להשתמש בהם בצורה בטיחותית. בנוסף, עליו לדעת כיצד להתאים את החומר הדרוש לבעל החיים המזיק, מינו המדוייק והשלב ההתפתחותי בו הוא נמצא. על כל זאת להיעשות בהתאם לחוקי המדינה השונים הקשורים לתחום ההדברה. המשרד להגנת הסביבה מוודא כי המדביר בקיא בכל המידע הזה ורק לאחר מכן מספק לו את ההיתר. לכן, וודאו כי המדביר אליו פניתם מחזיק בהיתר. כדאי לבדוק באתר של המשרד להגנת הסביבה כי המדביר אכן מחזיק בהיתר הדברה בתוקף. ניתן לעשות זאת בקלות, באמצעות מנוע החיפוש הנמצא באתר.

לסיכום - ריסוס אקולוגי


ריסוס אקולוגי הוא ריסוס בו משתמשים בחומרים טבעיים, אשר מגיעים לרוב מצמחים ולא פוגעים בסביבה. חברת "הדברה ירוקה" מתמחה בהדברה אקולוגית ולכן גם בריסוס אקולוגי. "הדברה ירוקה" תבטיח שירות אמין ואיכותי, תוך שמירה על בטיחות.