מדביר פרעושים

 

מדביר פרעושים - מהו הפרעוש וכיצד הוא משפיע עלינו

 
הפרעושים הינם סוג של חרקים, המכיל בתוכו אלפי מינים שונים המוכרים למדע. הפרעושים עוברים ארבע שלבי חיים עיקריים, מביצה לזחל לגולם ולבסוף לבוגר. הפרעושים ניזונים בצורתם הבוגרת מדם, כשרוב מוחץ כ-95% ניזונים מדמם של יונקים, ו5% מעופות. הסיבה להעדפה המוחלטת של יונקים נובעת מתנאי הסביבה הדרושים להתפתחות הפרעושים, הדורשים חום ולחות להתפתחותם. בעוד שבקיני ציפורים לא סוררים תנאים כאלו לרוב, פרוות יונקים כמו גם מחילות או בבתים בדרך כלל התנאים הם אידיאלים בשבילם. באופן כללי מעבר למטרד וגירודים לפרעושים אין השפעה בריאותית חמורה מעבר למקרים של אלרגיות.
היוצאת מן הכלל בתחום זה היא מגפת הדבר, המוות השחור אשר הכתה מספר פעמים ברחבי העולם וגבתה מיליוני קורבנות. המחלה הופצה על ידי פרעושים אשר חיו על המכרסמים שהתגוררו בערים ומהם עברו לבני האדם.
לפרעושים זוג רגליים אחוריות רבות עוצמה, המסוגלות לשגר אותם לגובה של 18 סנטימטרים. אולי זה לא נשמע מרשים, אך זכרו כי מדובר בבעלי חיים מיקרוסקופיים, אשר גודלם עשוי כה זעיר עד שלא נוכל לראותם ללא אמצעי הגדלה כלשהו. לו לבני אדם הייתה יכולת ניתוח דומה, היינו מסוגלים לקפוץ מעל המגדלים הגבוהים ביותר בתל אביב בקלות רבה. הדברת פרעושים נצרכת במידה והפרעושים החלו להתרבות בבית בין אם הגיעו עצמאית או דרך חיות מחמד. הפרעושים עשויים לגרום להפרעה חמורה, ומהווים מטרד אשר קשה מאוד להתמודד עמו
 
 
מדביר פרעושים
 

 

כיצד מתבצעת עבודת מדביר פרעושים ומהם הקשיים המרכזיים בה

 
עבודתו של מדביר פרעושים הינה תהליך אשר יש לבצע במידה ולא הצלחנו לטפל בבעיה באופן ידני או אם מדובר בתופעה אשר חוזרת אצל בעל החיים שלנו. לרוב הישנות של הבעיה לאחר תקופות שקטות נובעת מכך שביצי פרעושים נחתו על השטיח, וחיית המחמד או המשפחה חוזרת ונדבקת בהם לאחר שהם מגיעים לשלב הבוגר. האתגר הגדול בטיפול בפרעושים נובע משלבי החיים הרבים שלהם. במטרה שעבודתו של מדביר פרעושים תהיה יעילה, עלייה לתקוף את כל השלבים השונים של חיי הפרעוש במטרה להבטיח פתרון מוחלט (דהיינו לתקוף גם את הזחלים, הגלמים הביצים והבוגרים). הדברת הפרעושים מתבצעת בצורה הבאה:
  • היגיינה: שמירה על היגיינה וניקיון קפדני של בעל החיים היא הכרחית למניעה ולטיפול בפרעושים. שטיפה קבועה ושמירה על רמת ניקיון גבוהה של בעל החיים ושל הבית עשויה להבטיח לכם שקט בכל הקשור לפרעושים, או לכל הפחות לשמור על הבעיה בטווח הסביר. למרות שמומלץ שלא להשתמש בתדירות גבוהה בשמפו או סבון על פרוות בעל החיים בשל הפגיעה הצפויה במעטפת השומנים של העור, כדאי לבצע חפיפה וניקיון עם שמפו מותאם במיוחד אחד למספר חודשים.
  • אבקה: רוב הטיפול בפרעושים מתבצע תוך שימוש באבקה אשר נמרחת על גבי בעל החיים. במקרים של חזרת הבעיה לעיתים יש צורך בפיזור האבקה גם על שטיחי הבית ובנקודות נוספות.
  • טיפות: ישנן טיפות אשר ניתן לטפטף על גופו של בעל החיים, אשר ימנעו מעבר של הפשפשים משלב הזחל לשלב הבוגר ויובילו לקטילה מלאה של הפרעושים בתוך מספר שבועות.

הדברה בירוק הינה חברה המתמחה באספקת שירותי מדביר פרעושים


פלישת פרעושים לבית עשויה בהחלט להוביל למטרד ארוך ומתיש במיוחד. מעבר לתקיפת בעל החיים, פרעושים עשויים גם להצטבר במיטתנו, ולנשוך אותנו בעת השינה. חברת הדברה ירוקה מעניקה פתרון שלם לכל בעיות הפרעושים. החברה מיומנת בהתאמת הפתרון המושלם מבחינת סוג הפרעוש ואופי הפלישה למרחב, תוך מזעור ככל האפשר של השימוש בחומרים מסוכנים.