מדביר ברעננה

 
 

התפתחויות בתחום ההדברה


תחום ההדברה מתפתח רבות בשנים האחרונות. ההדברה היא כבר לא רק "שפיכת" חומרים כימיים רעילים מאוד בכל רחבי הבית. כיום הדברה נעשית בצורה מחושבת ומידתית. בנוסף, התפתחו בשנים האחרונות תחומי הדברה נוספים אשר לא פוגעים בסביבה. נתקלתם במזיקים בבתיכם ואתם זקוקים להדברה ברעננה בדחיפות? וודאו כי המדביר שהזמנתם בעל היתר הדברה של המשרד להגנת הסביבה. להלן כמה דגשים חשובים בנוגע להדברה, חומרי הדברה והדברות מהדור החדש. קראו את המידע לפני שאתם פונים אל המדביר.
 
מדביר ברעננה
 

מדביר ברעננה - כמה נקודות שכדאי לדעת ולהכיר בכל הנוגע להדברה...


חומרי ההדברה השונים – אלו הם החומרים המשמשים אותנו להדברת בעלי החיים . הכוונה היא להריגתם של בעלי החיים הללו, אך גם להרחקת בעלי חיים אשר עלולים להגיע בשנית. קיימים סוגים שונים של חומרי הדברה, אשר כולם הם רעלנים עבור בעלי החיים . הקטגוריות השונות אליהם מחולקים החומרים הללו מתחלקות לפי דרך חדירתם אל בעל החיים המזיק. הקטגוריות השונות הן: רעלי קיבה, אשר נכנסים אל בעל החיים דרך המזון. הרעלים הללו נספגים בקיבה וכך גורמים לנזק בגופו של בעל החיים המזיק. הרעלים הללו לא רלוונטים עבור בעלי חיים עוקצים או מוצצים. רעלי מגע הם רעלים אשר פוגעים בבעל החיים המזיק באמצעות מגע עם גוף המזיק. החומרים הללו מסיסים בשומנים, וכך מתאפשר להם לחדור אל גוף החרק דרך שריון החרק או צינורות הנשימה. רעלים סיסטמטיים הם רעלים אשר מועברים אל הצמח ממנו ניזון בעל החיים המזיק. הצמח עצמו לא נפגע מהרעלים הללו, אך בעל החיים כן. כיוון שהחרקים הללו נכנסים דרך הקיבה, לעיתים הם יוכללו גם תחת הקטגוריה של רעלי קיבה. רעלי עישון הם הקטגוריה האחרונה שנזכיר. מדובר ברעלים החודרים אל בעל החיים המזיק דרך איברי הנשימה. את הרעלים הללו מפיצים בעשן או באדים. על כן, הדברה באמצעות הרעלים הללו תתבצע במקומות סגורים או אטומים. תשומת לב כי הדברה באמצעות הרעלים הללו דורשת רישיון מדביר ממיוחד.
  • מהי הדברה ביולוגית? כאשר אנו מדמיינים הדברה, אנו רואים בעיני רוחנו דמות של מדביר, לרוב ממוגנת, המרססת חומר כימי מסויים בבית. זוהי הדברה כימית , והיא הנפוצה והוותיקה. עם זאת, בשנים האחרונות ההדברה הביולוגית והירוקה צוברות תאוצה ופופולריות. בהדברה הכימית נעשה שימוש בחומרים המכילים כימיקלים רעילים. החומרים הללו אמנם רעילים לבעל החיים המזיק, אך הם גם לרוב יהיו רעילים עבור בני האדם. ישנן אוכלוסיות אשר יהיו רגישות יותר לחומרים הללו, כגון ילדים קטנים ותינוקות (מפאת גופם הקטן), קשישים ואנשים חולים. בנוסף, החומרים הללו פוגעים גם בסביבה. בסופו של דבר פיזור החומרים נעשה בבית – במקום בו אנו מבלים את רוב שעות היממה. על כן, על מנת לשמור כמה שיותר על בריאותנו ולהקטין את הפגיעה בסביבה, משתמשים בהדברה ביולוגית . הדברה ביולוגית, הדברה אקלוגית והדברה ירוקה הן הדברות שונות העושות שימוש בחומרים מן הטבע. החומרים הללו לא פוגעים בסביבה, אך הם עדיין מהווים רעלן עבור בעל החיים המזיק. ההדברה מהסוג הזה היא אכן עדיפה, אך עם זאת היא פחות יעילה מהדברה כימית. במידה וכמות בעלי החיים המזיקים גדולה, לעיתים נידרש להשתמש בהדברה כימית. מומלץ להתייעץ עם מדביר מומחה ומורשה בנושא, מדביר שכזה יידע להתאים את סוג ההדברה והחומרים למצב בבית.

למה לפנות לשירות מדביר בהרצליה של הדברה בירוק?

כאשר מזמינים מדביר, כדאי להיות בטוחים כי מדובר במדביר מקצועי ובעל ניסיון. הסבירו למדביר על הבעיה, וניתן אף לציין מה סוג ההדברה הרצוי מבחינתכם. חברת "הדברה בירוק" מספקת שירותי הדברת מזיקים שונים ומגוונים, ותדאג כי מדביר ברעננה יגיע אליכם במהרה.