חומר ריסוס נגד נמלים

 

חומר ריסוס נגד נמלים - הריסוסים מהווים חלק הכרחי מטיפול בשדות חקלאיים

 

ההתפתחות של התודעה הסביבתית, דהיינו הדאגה של אנשים רבים להשפעות ההתפתחויות הטכנולוגיות על בריאותם ועל כדור הארץ, הובילה למספר מסעי צלב המוניים. אחד מהמסעות הללו הינו ההתנפלות האדירה על תעשיית הריסוסים והגידולים החקלאיים המודרניים. אלפי אנשים נוספים בכל שנה מכריזים על עצמם כאורגניים, ורוכשים את מוצרי המזון שלהם רק מספקים אשר מתחייבים להתערבות מינימלית בתהליכי הגידול. למרות שגידולים אורגניים וצריכתם מייצגים בעיני רבים אחריות חברתית של לחימה למען הכלל בסיכונים אשר נגרמים מהחומרים הכימיים, האמת לעיתים קרובות היא הפוכה לחלוטין. השימוש בריסוסים וההתערבות החיצונית בגידולי השדה, מאפשר להגדיל את התפוקה פי כמה וכמה.

ההגבלות הקיימות על סוגי הריסוסים והתהליך הארוך אשר הם נדרשים לעבור לפני יצאתם לשוק מבטיחים פגיעה אפסית בצרכני הקצה. ההעדפה לרכוש מוצרים אורגניים תגרום במידה ותהפוך לנפוצה לעלייה תלולה של מחירי התוצרת החקלאית, ולהגדלת השטחים בהם מגודלים מוצרים אורגניים, דהיינו שדות אשר תנובתם נמוכה ודלה. כתוצאה מכך יוצר מצב בלתי אפשרי בו עשירים נהנים מירקות ופירות אורגנים אוכלוסיה ענייה יותר תאלץ לשלם סכומי כסף אדירים לתוצרת חקלאית, ותפחית בצריכתם (מה שיוביל לבעיות בריאותיות חמורות.בנוסף לכך ישנו אופציה ל ריסוס אקולוגי
 
חומר ריסוס נגד נמלים
 

חומר ריסוס נגד נמלים הינו הכרחי לתחזוקה של משק חקלאי מתפקד

 


אחד מהמזיקים אשר מצריך טיפול מסיבי במיוחד בשדה החקלאי הינו הנמלים. הנמלים עשויות גם לפגוע בבתים פרטיים, ובשדות הן גורמות לפגיעה בפירות והירקות עצמם, כמו גם בצינורות ההשקיה והצמחים עצמם (אשר את עליהם הן נוהגות לכרסם). ישנם סוגים רבים של חומר ריסוס נגד נמלים, אשר נבדלים זה מזה באופן פעולתם והדרך בה הם פועלים לתקיפת המושבות:
  • ריסוסי סוס טרויאני: חומר ריסוס נגד נמלים ממשפחת הסוסים הטרויאנים עושה שימוש בתכונתם של הנמלים לטפל בגופות חברותיהן ולמשוך אותן בחזרה למושבה. חומר ריסוס זה עושה את עבודתו בכך שהנמלים הפועלות אשר עובדות ויוצאות מחוץ למשבה, הופכות להיות מפיצות של החומר לפנים המושבה לאחר שהן מתות מהחשיפה אליו. כך, מלכת הנמלים אשר אחראית על הולדת הצאצאים נפגעת מהחומר והמושבה כולה מטופלת בהצלחה. חומרים מסוג זה יעילים רק על סוגים מסוימים של נמלים, והם תלויים בהצלחתם באי יכולתן של הנמלים להריח אותם.
  • ריסוס חודר: חומר ריסוס נגד נמלים חודר הינו שיטה מסיבית ורבת עוצמה לטיפול בקיני נמלים. חומרים מסוג זה קיימים במנעד רחב, והם מתמודדים עם הבעיה של תקיפת פנים המושבה על ידי יכולת נידוף גבוהה, וריכוזים גבוהים. בשימוש בחומר זה בפנים הבית, לעיתים קרובות יהיה צורך לפנות את החדרים לזמן ממושך לאחר מכן, בכדי להימנע מחשיפה לחומרים הכימיים המסוכנים בהם נעשה שימוש.
 

הדברה בירוק מספקת חומרי ריסוס נגד נמלים מהאיכות הגבוהה ביותר