חומרי הדברה אורגניים

 
אילו שימושים יש לחומרי הדברה
 
ישנו מגוון עצום של חומרי הדברה אורגניים וכימיים בשוק, חלק המיועדים לבעלי חיים (מזיקים) וחלק לצמחים. חלק מחומרי הדברה מיועדים לעשבים, לפטריות, לאצות ולצמחים אחרים שאינם רצויים לנו, וחלק מחומרי ההדברה מיועדים לחרקים כמו נמלים, תיקנים, דבורים וצרעות, יתושים, זבובים, פרעושים ופשפשים ועוד. נוסף על כך, ישנם חומרי הדברה המיועדים למכרסמים כמו חולדות ועכברים. רוב חומרי ההדברה בשוק כיום נועדו לפגוע באופן מדויק במזיק ספציפי, במטרה לצמצם את הפגיעה ההיקפית ולמזער את הנזק לבני האדם. למרות זאת, ישנם חומרי הדברהאשר פועלים על מגוון עצום של מזיקים כמו חומר הDDT. השימושים העיקריים בחומרי הדברה נעשים באזורי פיתוח אנושיים, בין אם מדובר בשטחים חקלאיים או בשטחי יישוב .
 
בשטחים אלו, האיזון האקולוגי הבסיסי הופר בצורה דרסטית על ידי ההתערבות האנושית, וחרקים ובעלי חיים קטנים (וגם צמחים) נכחדים לחלוטין או מתרבים בקצב מסחרר. שטח חקלאי לדוגמא, הופך אזור ספר חצי מיוער למדבר בו גדל רק הגידול החקלאי אשר אנו חפצים בו, תוך הותרת אדמה חשופה בחלקים רבים. האדמה החשופה והאדמה המושקית והמדושנת, היא מושלמת לא רק לגידולי השדה, אלא גם לצמחייה ועשבים רבים.
 
החקלאי אשר איננו מעוניין בצימוח עשבייה אשר תצרוך מי השקיה, מתייחס אל העשב אשר גדל בינות לגידולים כמזיק, וחפץ להסירו באמצעות הדברה. דוגמא אחרת היא באזורי ערים וישובים, בהם חיות בר גדולות אינן מסוגלות לשרוד, בעוד שחיות כמו מכרסמים משגשגים מהיעדר האיום הטבעי עליהם, ושפע המזון שהם מוצאים בפסולת האדם.
 
חומרי הדברה אורגניים
 

מהם הסוגים הנפוצים של חומרי הדברה בשוק כיום

 
סוגי חומרי ההדברה אשר בשימוש כיום נחלקים באופן גס למספר קבוצות עיקריות. למרות החלוקה הזו, חשוב מאוד להבין כי מדובר בגבולות גזרה לא חדים, ושישנם חומרי הנמצאים בטווח וחולקים תכונות משותפות עם מספר קטגוריות. סוגי חומרי הדברה חדשים מפותחים באופן שוטף בשלל מעבדות ברחבי העולם במטרה לתת מענה משופר לבעיות המזיקים. סוגי חומרי הדברה עיקריים נחלקים לחומרי הדברה אורגניים וכימיים:
 
  • חומרי הדברה כימית: חומרי הדברה כימית מצטיינים בהשפעה מהירה, ופוגעים אנושות בטווח רחב של מזיקים וחרקים. בין החומרים הללו ניתן לזהות חומרים כמו DDT אלפא-כלורוז הידוע בשמו תרדמון, חומרים זרחניים למיניהם, חומרים מיקרו-קפסולריים (אשר יתרונם הוא פירוק איטי המוביל לאשפה ארוכת טווח) וחומרים אנטי אקולגים אשר פוגעים בכרישת הדם של המזיקים וגורמים למותם. חסרון סוג ההדברה הזה הוא הסיכון להשפעה בריאותית קשה על בני הבית והדיירים.
 
  • חומרי הדברה אורגניים: הדברה אורגנית עושה שימוש בתרכובות המצויות בטבע על מנת להרחיק את המזיקים. הדברה אורגנית נהנית מיתרון עצום על פני המתחרות שלה, מאחר והיא מספקת פתרון אפשרי במחיר משתלם גם לשטחים גדולים (שלא כמו פתרונות טכנולוגיים חדישים יותר), והיא אינה פוגעת בבריאות יושבי הבית כמו ההדברה הכימית הרגילה. דוגמאות להדברה אורגנית כוללים שימוש בפרומונים (חומרים יוצרי ריח) המיוצרים על ידי החרקים עצמם ולשלבם בכל מיני מלכודות או להשתמש בהם להפחדת החרקים והרחקתם, או שימוש בחומרים הנגזרים מחומרים המיוצרים בצמחים המבקשים גם הם להיפטר מהמזיקים באופן טבעי.
 

חברת הדברה בירוק מספקת את כל פתרונות ההדברה ומעניקה לכם פתרון שלם

 
בחירה של אופן הדברה מבין כמות כה גדולה של סוגי חומרי הדברה הנמצאים בשימוש כיום היא על גבול הבלתי אפשרית ללקוח הפרטי. חברת הדברה בירוק הינה חברה הדברה בשרון מובילה בייעוץ, ובהתאמת סוג ההדברה והחומר עצמו לצרכים המדויקים של הלקוח, בין אם מדובר בתוואי השטח והדירה, או בסוג המזיק הספציפי.