חברת הדברה

 
מתכוננים לקיץ ולמכת החרקים... המלצות לבחירת חברת הדברה, לטיפול ולמניעה של חרקים ומזיקים בבית באדיבות:
עופר צדוק מחברת הדברה בירוק
 
 
 
 
• בבחירת חברת הדברה יש לוודא שהמדביר הינו בעל תעודת מדביר מטעם משרד הבריאות.

• מומלץ לעשות סקר שוק ובדיקת מחירים להדברה ביתית, אך זכרו, זול לעיתים גם יכול להתגלות כיקר יותר. יש להבין שהמחיר נקבע גם על פי סוג ההדברה, חומרי ההדברה, וכן סוגי החרקים – תיקנים, נמלים, פרעושים, חולדות ועוד.

• חשוב לוודא שהחומרים בהם משתמשת חברת ההדברה אכן מאושרים על ידי משרד הבריאות.

• לידיעתכם, כיום פועלות בשוק חברות הדברה ירוקות- אורגניות, המונעות מתוך רצון לשמור על איכות הסביבה ובריאות משפחתכם.

• חומרי ההדברה האורגניים יעילים, ויחד עם זאת, אינם רעילים ולא מסכנים את בריאותינו, בריאות ילדינו ואף לא את בעלי החיים שלנו.

• חשוב וכדאי לברר טרם הזמנת חברת הדברה את מידת האחריות של המדביר, מה היא כוללת ומה משך האחריות.

• דרך טובה למצוא מדביר מקצועי ואמין היא דרך המלצות או היכרות קודמת.
 
 
 
חברת הדברה
 
 
 
 

חברת הדברה - הדברת מזיקים בישראל

 
המזיקים השונים הם חלק בלתי נפרד מחיינו במדינת ישראל. המינים השונים של המזיקים משתנים בהתאם לאיזור הגיאוגרפי והסביבה בו אנו מתגוררים. לדוגמא – ביישוב חקלאי בערבה ניתקל במזיקים שונים מאלו אשר נראה ברעננה. לפני שמזמינים חברת הדברה לטיפול במזיקים השונים, יש לדעת מספר דברים בסיסיים על נושא ההדברות.
 
 

מידע חשוב על הדברת מזיקים:

 
  • חוקים הנוגעים לתחום ההדברה במדינת ישראל – הגוף האחראי על הבקרה של תחום ההדברה במדינת ישראל הוא המשרד להגנת הסביבה. המשרד אחראי על מתן היתרי הדברה למדבירים מקצועיים. בישראל אין לבצע או לספק שירותי הדברה ללא היתר ההדברה שמנפק המשרד להגנת הסביבה. מקצוע ההדברה כולל שימוש בחומרים מסוכנים ורעילים אשר בשימוש לקוי עלולים לפגוע בסביבה ובבני אדם. היתרי ההדברה יוענקו למדבירים בעלי ידע מספק בנושא, אשר יודעים כיצד להשתמש בחומרים בצורה בטיחותית ובקיאים בחוקים ובהגבלות השונות בנושא. המשרד להגנת הסביבה פיתח מנוע חיפוש המכיל את פרטיהם של כלל המדבירים בעלי היתר ההדברה במדינת ישראל. המנוע המדובר נמצא באתר של המשרד להגנת הסביבה וזמין לשימוש הציבור. מומלץ מאוד לבדוק את פרטיו של המדביר אותו הזמנתם ולוודא כי הוא אכן בעל היתר הדברה וכי ההיתר בתוקף. בנוסף, קיימים הגבלים על סוגי החומרים איתם ניתן לבצע הדברות. ישנם חומרים יעילים מאוד כנגד בעלי חיים מזיקים, אך הם עלולים לפגוע בצורה חמורה מידי בסביבה או להיות רעילים מאוד כנגד בני אדם. על כן, במדינת ישראל יש חומרים אשר אסורים לשימוש על פי חוק. כדוגמא ניתן לציין את חומרי ההדברה המכילים זרחן. החומרים הללו היו פופולריים בתחום בעבר, אך כיום הם אסורים לשימוש.
 
 
  • מעבר להדברה ביולוגית – כמו שציינו קודם, בהדברה עושים שימוש בחומרים המכילים כימיקלים רעילים אשר פוגעים בסביבה ובבני אדם. הדברה באמצעות החומרים הללו נקראת הדברה כימית. לאורך השנים האחרונות נעשים מאמצעים על מנת לספק דרכים נוספות להדביר את בעלי החיים המזיקים באמצעים בטוחים יותר. אכן, ההדברה הביולוגית וההדברה האקולוגיות תופסות תאוצה והפופולריות שלהן גוברת. ההדברות הללו עושות שימוש בחומרים טבעיים המיוצרים מצמחים ומהווים רעלנים עבור בעלי החיים המזיקים. לחלופין, החומרים עשויים להכיל כימיקלים בריכוז נמוך משמעותית מאשר בהדברה כימית. ההדברה הביולוגית מעניינת במיוחד, כיוון שהיא עושה שימוש במערכת אקולוגית על מנת לפגוע בבעלי החיים המזיקים ולהרחיקם מהאזור הרצוי.
 
  • בהדברה ביולוגית משתמשים באורגניזמים משלושה סוגים שונים – טורפים, טפילים ופתוגנים. אורגניזמים טורפים פשוט יטרפו את בעלי החיים המזיקים. אורגניזמים טפילים יצמדו לבעל החיים המזיק, ובאמצעות מערכת יחסים אקולוגית של טפיל – פונקדאי יגרמו למותו של הפונדקאי. הפתוגנים הם בעצם רעלנים אשר ירעילו את בעל החיים המזיק. לטיפול רחב של הדברת מזיקים
 
  • הסכנות שבבעלי החיים המזיקים – בעלי החיים המזיקים הם מטרד לא קטן. רבים מאיתנו נגעלים מהם, ולעיתים אף חוששים מהם. עם זאת, הסכנה האמיתית בבעלי החיים הללו היא הסכנה שבהעברת המחלות. בעלי חיים מזיקים רבים מעבירים מחלות ובכך מהוויים סכנה ממשית עבור בני האדם. הדבר עשוי להיות נקודתי, או להתפתח לכדי מגפה אשר מסכנת אוכלוסייה שלמה. כדוגמא ניתן לציין את היתושים המעבירים מחלות שונות אשר הורגות בני אדם רבים בכל שנה. מגפות כמו המלריה והזיקה מועברות על ידי עקיצת היתושים.
 
חברת הדברה איכותית ומקצועית תתמחה בסוגי ההדברה השונים ותהיה בעלת היתר הדברה מהמשרד להגנת הסביבה. "הדברה ירוקה" היא חברת הדברה מומלצת באיזור השרון, המספקת שירותי הדברה בטוחים ומקצועיים. פנו אל "הדברה ירוקה" ותוכלו להתייעץ עם מומחה בנוגע להדברה הנחוצה לכם, ולקבל הצעת מחיר.