הדברת נמלים

 
אתם רואים יותר ויותר נמלים במטבח? מעוניינים להיפטר מהן אך חוששים מנזקי ההדברה הכימית ? הדברה ירוקה היא הפתרון המתאים עבורכם.
 
הדברה ירוקה נמלים
 

מה חשוב לדעת על הדברה ירוקה נמלים?

 
 
 

  • מהי הדברה ירוקה? הדברה ירוקה היא תחום חדש של הדברה שהתפתח רבות במהלך השנים האחרונות. ההדברה הירוקה באה על מנת להחליף כמה שאפשר את ההדברה הכימית. בהדברה הכימית עושים שימוש בחומרים המכילים כימיקלים. הכימיקלים הללו לרוב יהיו מסוכנים לבני האדם במידה כלשהי, ובמקביל יפגעו בסביבה. על כן, יש עניין בהפחתת השימוש בחומרים הללו. ישנם אף חומרים שהוצאו מחוץ לחוק עקב פגיעה משמעותית מידי בסביבה או בבני האדם. לעומת ההדברה הכימית, בהדברה ירוקה עושים שימוש בחומרים טבעיים, אשר לרוב מיוצרים מצמחים. החומרים הללו רעילים לבעלי החיים המזיקים, ולכן מרחיקים אותם ומונעים מהם להיכנס אל החלל המודבר. במקרה הזה אין כמעט פגיעה בסביבה. יותר ויותר אנשים בוחרים לעבור בשנים האחרונות לשיטות של הדברה ירוקה, וכל חברת הדברה המכבדת את עצמה הכניסה את השירות המדובר. יש לציין כי לעיתים ההדברה הירוקה לא תתאים לבדה להתמודדות מול בעלי חיים מזיקים. לרוב הדבר יהיה כאשר כמות המזיקים גדולה מאוד, ואז ההדברה הכימית תהיה האופציה הריאלית היחידה כיוון שהיא יעילה הרבה יותר. במקרים מסויימים ניתן אף לשלב בין ההדברה הכימית וההדברה הירוקה. כיום קיימים שירותים להרחקת מינים שונים של בעלי חיים באמצעות הדברה ירוקה נמלים, תיקנים וכדומה הם דוגמא לכך. להדברה באזורים רעננה , כפר סבא, הוד השרון ועוד...

  • מה הן הנמלים? הנמלים הן חיה הנמצאת כמעט בכל רחבי העולם. מדובר בחרקים קטנים מאוד, גודלן יהיה לרוב כמה עשרות מילימטרים. ברחבי העולם נפוצים זנים שונים של נמלים, כ-12,000 במספר, אשר נבדלים בצבע, בתכונות הפיזיולוגיות ובמבנה. בישראל מוכרים כ-241 מינים של נמלים. הנמלה מתפתחת במחזור חיים קלאסי של חרקים – הנמלה בוקעת מביצה כזחל, ולאחר מכן הופכת לגולם. מהגולם יוצאת הנמלה בצורתה הבוגרת והמוכרת לכולם. הייחוד היפה ביותר של הנמלים הוא צורת החיים שלהן. זהו דבר אשר משפיע רבות גם על דרכי ההדברה שלהן.
  • הנמלים חיות במושבות, שעשויות להגיע למספרים גדולים מאוד. במושבות יהיו מלכה ופועלות רבות. רוב הנמלים עובדות בעיקר בעונות החמות ונכנסות במהלך החורף לתרדמת חורף. זוהי הסיבה שהנמלים אכן נוטות להופיע אצלנו בעיקר בחודשים החמים. אנו נתקלים בנמלים בעיקר בקרבת מאגרי מזון, ולכן החדר הפופולרי ביותר בבית יהיה המטבח.

  • שיטות להדברת נמלים – נמלים הן מזיק המגיע כמעט לכל בית, ומעטים האנשים שלא נתקלו בהם כמטרד בביתם בשלב מסויים. כאשר כמות הנמלים קטנה, לרוב נוכל להתמודד איתם בעצמנו באמצעות שיטות הדברה עצמאיות. עם זאת, במידה והנמלים הקימו מושבה בקרבת הבית או בתוכו יש להיעזר במדביר מקצועי. נדגיש כי הדברת נמלים מוחלטת כמעט ואינה קיימת. ההכנות לקראת ההדברה הן חשובות מאוד. מדביר מקצועי יגיע ויבצע את ההדברה במספר שלבים. קודם כל יש לגלות מאין הנמלים מגיעות והיכן נמצאת המושבה שלהן. לאחר מכן יש להבין מה האוכל שמושך אותן.
  • שני הצעדים הללו נעשים באמצעות תצפיות וסריקות, והם נחוצים על מנת להבין כיצד יש לבצע את ההדברה בצורה היעילה ביותר. ישנן שיטות שונות להדברת הנמלים. קודם כל, ניתן לאתר את הפתח ממנו הנמלים נכנסות ולאטום אותו. כאשר מתייחסים להדברה ירוקה נמלים הן יעד פופולרי. מדביר מקצועי יידע לאתר את החומר המתאים ולרסס אותו אל תוך הקן. בנוסף, ניתן לפזר פתיונות אותן הנמלים הפועלות יעבירו למלכה וירעילו אותה 

למה לבחור הדברה ירוקה נמלים של הדברה ירוקה?

 
חברת "הדברה ירוקה" מספקת שירותי הדברה ירוקה ואורגנית כנגד בעלי חיים מזיקים, בין השאר גם עבור נמלים. צרו קשר עם "הדברה ירוקה" וקבלו שירות מקצועי ויעיל.