הדברה ברמת השרון

 
 
תחום ההדברה פועל כנגד מזיקים שונים. בעלי החיים אותם מדבירים במדינת ישראל יהיו לרוב חרקים קטנים המהווים מטרד ואף סכנה בריאותית. בנוסף נדביר בעלי חיים גדולים יותר, כגון מכרסמים, יונים ונחשים. סוג ומינו של בעל החיים המזיק משתנה בהתאם למקום בארץ, לתנאי האקלים ולתוואי העירוני. לדוגמא – הדברה ברמת השרון לא תכלול לרוב הדברה כנגד נחשים, אשר עלולים להימצא באיזורים פחות עירוניים ויותר כפריים. הדברה ברמת השרון תכלול לרוב חרקים קטנים כגון תיקנים (ג'וקים), נמלים, עש וכדומה. אלו בעלי חיים שכיחים יותר במרחב העירוני.
 
הדברה ברמת השרון
 

הדברה ברמת השרון - מה חשוב לדעת על הדברות?

  • חומרים מסוכנים בהדברה – הדברה כימית, כוללת לרוב שימוש בחומרים מסוכנים. כאשר אנו מתמודדים עם בעל חיים מזיק אשר נמצא בכמויות גדולות ולא ניתן להדביר באמצעים פחות חמורים, נבחר להשתמש בריסוס חומר כימי. החומר הכימי יהיה חומר אשר רעיל לבעל החיים הספציפי. לרוב, החומרים הללו רעילים גם עבור בני אדם, ופוגעים בסביבה. לכן, פעמים רבות אנו נדרשים לא להיכנס לבית או חלל שהודבר, במשך שעות ארוכות או אף ימים עד שחומרי ריסוס יעלמו לגמרי. נשימת חומרי הריסוס עלולה לפגוע בנו באופן קשה, במיוחד בילדים קטנים, להם יש גוף קטן משמעותית והם פגיעים לחומרים הללו עוד יותר. ישנם חומרים שהמשרד להגנת הסביבה הגדיר כלא חוקיים לשימוש בהדברה. לדוגמא – בעבר נהגו להשתמש בהדברה כימית בחומרים המכילים זרחן, וכיום הדבר אינו חוקי.
  • כיצד לבחור מדביר? כאשר אנו לא מצליחים להיפטר מהמזיקים בבית, זה הזמן לקרוא לעזרתו של המדביר. המדביר הוא גורם מוסמך אשר יודע כיצד לבצע את פעולת ההדברה ובקיא בחומרי ההדברה השונים. המדביר יידע להתאים את שיטת ההדברה
  • ולבחור את החומרים הרלוונטים בהתאם לבעיה – למין בעל החיים המזיק, לכמויות שלו ולמקום בוא הוא נמצא. בראש ובראשונה יש לוודא כי המדביר אותו בחרתם הוא מדביר מוסמך בעל היתר הדברה מהמשרד לאיכות הסביבה. שאלו את המדביר אם הוא מחזיק ברישיון, ובקשו את פרטיו. בדקו לאחר מכן במאגר של המשרד לאיכות הסביבה כי המדביר אכן בעל רישיון. המאגר הזה נמצא באתר האינטרנט של המשרד לאיכות הסביבה וזמין לשימוש הציבור. בנוסף, מומלץ לוודא כי המדביר הוא בעל ניסיון כללי בהדברות, ואף מתמחה בהדברה הספציפית לה אתם זקוקים. לטובת הדברה ברמת השרון, ניתן להשתמש בשירותי "הדברה בירוק".
  • סוגי ההדברות השונות – קיימים שלושה סוגים עיקריים של הדברות: הדברה כימית , היא הדברה העושה שימוש בחומרים כימיים הרעילים לבעל החיים. החומרים הללו יגרמו למותו של בעל החיים הנמצא בדירה, ואף ימנעו מבעלי חיים נוספים להיכנס בעתיד הקרוב לדירה. הדברה ירוקה היא הדברה אשר עושה שימוש בחומרים בעלי ריכוז כימיקלים רגילים נמוך או לחלופין בחומרים טבעיים אשר אפקטיביים כנגד בעל החיים המזיק. לבסוף ניתן לציין גם את ההדברה הביולוגית, אשר בה משתמשים באורגניזמים (יצורים חיים), אשר טורפים את המזיקים, מהווים טפילים או רעילים למזיקים. ההדברה הביולוגית רלוונטית בעיקר בתחום החקלאות. כמובן שתמיד נעדיף להשתמש בכמה שפחות חומרים כימיים, אשר מסוכנים לנו ופוגעים בסביבה, אך מומלץ להתייעץ עם מדביר מקצועי בבחירת ההדברה הרלוונטית למצב של כל אחד.

לסיכום - הדברה ברמת השרון


קיימים סוגים שונים של הדברות. הדברה כימית מכילה חומרי ריסוס בעלי ריכוז כימיקלים שלרוב יהיה גבוה. ניתן להשתמש גם בהדברה ירוקה, אשר מכילה חומרים לא רעילים או חומרים פחות רעילים. הזמינו מדביר מקצועי בעל יתר הדברה מהמשרד לאיכות הסביבה והתייעצו איתו לגבי ההדברה הרלוונטית אליכם. מעוניינים בהדברה ברמת השרון? "הדברה ירוקה" היא חברת הדברת מזיקים המומלצת, בעלת ניסיון רחב בתחום ההדברות.